طلای سرخ، زعفران را بهتر بشناسیم!

طلای سرخ، زعفران را بهتر بشناسیم!

ریشه نام زعفران:

زعفران یا طلای سرخ یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین محصولات و سوغات های خراسان به شمار می رود. این گیاه با نام علمی Crocus sativus و نام تجاری Saffron شناخته می شود.

کلمه ی انگلیسی saffron از کلمه ی لاتین Safranum و کلمه ی فرانسوی Safran مشتق شده است. در همین حال، کلمه ی لاتین Safranum نیز از کلمه ی فارسی زرپران (zarparān) و یا عربی آن (za’ferân) به معنای زرد، گرفته شده است.

تاریخچه:

تاریخ چندین هزار ساله ی این گیاه نشان می دهد که این طلای سرخ از دیر باز مورد توجه اقوام مختلف بوده‌است. عده ای مبدا زعفران را ایالت قدیم ماد ایران می دانند، برخی از محققین نیز خاستگاه زعفران را در منطقه وسیعتری از کره زمین شامل یونان، ترکیه، آسیای صغیر و ایران میدانند.

مورفولوژی (ریخت شناسی):

زعفران گیاهی چندساله و دارای پیاز است و ۶ گلبرگ بنفش رنگ دارد. گل زعفران شامل ۳ پرچم زرد رنگ، یک مادگی و کلاله ۳ شاخه قرمز رنگ است که تقریبا تمام خواص این گیاه در کلاله و خامه (سفیدی) آن می باشد .

انواع:

زعفران دارای انواع مختلفی است که با قیمت و کیفیت متفاوت در بازار عرضه می شوند. فروش زعفران در چهار دسته زیر انجام می پذیرد:

  • پوشال
  • سرگل
  • نگین
  • دسته

طلای سرخ گیاهی با طبع گرم است که در مناطقی با تابستان گرم و خشک و زمستان با سرمای متعادل (نیمه گرمسیری) رشد می کند .

محل کاشت:

بسیاری از شهرستان های استان های خراسان جنوبی و رضوی با دارا بودن این شرایط آب و هوایی بیشترین درصد تولید زعفران در کشور را به خود اختصاص داده اند. در صدر تمام این شهر ها نام قاینات میدرخشد که پایتخت طلای سرخ جهان نیز نامگذاری شده است.

جالب است بدانید ک ۹۰ درصد زعفران دنیا در ایران تولید میشود.

شما می توانید آموزش کاشت زعفران در این پست ببینید.

خواص :

این اکسیر معجزه آسا دارای خواص دارویی و تغذیه ای متنوع و همچنین کاربرد فراوان در صنعت می باشد. همه ی ما در طول هفته ممکن است بار ها از زعفران، این محصول خوش عطر و رنگ برای تزیین و خوش رنگ کردن مواد غذایی و سفره های غذای خود استفاده کنیم.

اما شاید در کنار جنبه های تزیینی این طلای سرخ کمتر به خواص درمانی و دارویی آن نظیر: شادی آور بودن، آرام بخش، اشتها آور، تقویت کننده قلب، جلوگیری از افزایش کلسترول، تری گلیسرید و چربی بد خون، بهبود جریان خون، تسکین درد، کاهش تورم در بافت های در اثر ضربه، خون ساز، محافظ سلولهای مغزی، تقویت کننده معده، جلوگیری از پیشرفت بیماری های ژنتیک چشم، ضد سرطان، درمان بیماری آسم، بیماری های پوستی، یرقان و … توجه کنیم.

موارد منع مصرف:

مصرف بیش از ۱ گرم در روز می‌تواند در بعضی افراد اثراتی زیان بار مثل کاهش فشار خون و رقیق شدن بیش از حد خون، استفراغ، کاهش ضربان قلب، خون ریزی از بینی، خون ریزی از پلک ها و لب و سر گیجه، بی حالی، زردی پوست و … داشته باشد؛ بهترین میزان مصرف در روز برای بهره بردن از خواص زعفران ۱۰ الی ۴۰ میلی گرم می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *